Junkers - hodinky s leteckým odkazom

Náramkové hodinky Junkers

Náramkové hodinky Junkers

Hodinky z bavorskej dielne oslavujúce život a dielo Huga Junkers (1859-1935). Dizajnér a konštruktér sa preznámil svojími výtvormi ako celokovové lietadlo s charakteristickým vlnitým plechovým povrchom, lietadlo z dutými krídlami pre prístup k motorom a mnohými ďalšími. Jeho technické postupy boli legendárne, no dbal aj o dizajn a krásu. Často spolupracoval s Marcelom Breuer, známym umelcom z hnutia Bauhaus.

Série hodín Junkers vzdávajú česť jeho výtvorom a priekopníckym udalostiam spojovanými s nimi. Použitím len kvalitných materiálov ako chirugická oceľ či titán, minerálnych, zafírových sklíčok či špecialnym sklíčkom Hesalite. Použitím kvalitných a overených strojčekov: švajčiarske mechanické alebo quartz ETA, japonské mechanické alebo quartz Myjota, japonské mechanické Seiko. Alebo kvalitných koženných ručne šitých remienkov, či pevných kovových náramkov.

No nezabúda sa ani na dizajn. Naprieč sériami nájdete jednoduché hodinky podobajúce sa budíkom v kokpite, či s ciferníkom z vlnitého plechu. V kolekcii Bauhaus sa krásnym funkčným dizajnom odvoláva na už spomínané spojenie Huga Junkers a umeleckého hnutia Bauhaus. Za zmienku stojí plne lumuniscenčné pozadie Superluminova v radách Worldtimer či Spitzbergen F13.

Aktuálnu ponuku nájdete aj na našom e-shope www.zlatyobchod.sk

Hodinky Junkers s pozadím z vlnitého plechuHodinky Junkers s pilot prostredím

Dámske hodinky Junkers s nádherným perleťovým pozadímHodinky Junkers s funkciou svetového času

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info